URL: http://www.webo.lt/index.php?dizaino-reiksme-puslapio-patrauklumui


Dizaino reikšmė puslapio patrauklumui

Spausdinti
Raktažodžiai:

Dizainas, dizaino kūrimas, internetinės svetainės dizainas, diziano elementai, puslapio dizaino kūrimas

Internetinio puslapio dizainas - viena iš sudedamųjų internetinės svetainės dalių, kuri labiausiai matoma vartotojui. Dažnai pačios svetainės paruošimas užtrunka daug trumpiau nei internetinio puslapio dizaino piešimas. Kodėl taip yra?

Interneto svetainė turi dvi dalis, kurios akivaizdžiai matomos vartotojui ir sudaro svetainės patrauklumą – tai dizainas ir navigacija. Šiandien, kai e-komercija sparčiai plėtojasi, internetinė erdvė tampa džiunglėmis. Todėl labai svarbu tose džiuglėse nepaskęsti, o taip dažnai atsitinka pasirinkus šablonišką dizainą (juos dažniausiai siūlo nemokamų arba pigių svetainių autoriai).

Iš pirmo žvilgnio tinklapio dizaino kūrimas gali atrodyti primityviai: splavos parinkimas + meniu punktų išdėstymas = internetinės svetainės dizainas. Tačiau tai kur kas ilgesnis procesas, reikalaujantis nuoseklaus bendradarbiavimo su internetinės svetainės užsakovu.

Jau niekam nėra naujiena, jog spalvos turi skirtingas reikšmes. Balta spalva simbolizuoja taiką, pasiekimus, tobulumą, saugumą; raudona - meilę, energiją bei gyvybingumą; juoda – galią, solidumą; geltona – išmintį; mėlyna – lojalumą, patikimumą. Svarbu atsakyti į klausimą – kokią žinią Jūsų internerto svetainė skleis vartotojui? Kitas svarbus kriterijus – auditorija, kuriai skira svetainė. Tyrimai rodo, jog asmens amžius bei lytis lemia polinkį į tam tikras spalvas. Taigi kitas klausimas, į kurį turite atsakyti – kas Jūsų klientas?

Tuo dar nesibaigia dizaino kūrimas. Dizaino elementų išdėstymas taip pat daug reikšia. Minimalus puslapio dizainas sukelia solidumo pojutį, akcentuojant tik svarbiausias detales, išskiriama erdvė.  Dizainas su smulkiais elementais ar jų gausa, labiau orientuoti į jaunąją vartotojų grupę.

Taigi, puslapio dizaino kūrimas prasideda dar tuomet, kai Jūs tik pradedate galvoti apie savo verslą, renkatės prekes, kuriate viziją, devizą bei orientuojatės į tam tikrą klientų segmentą. Dizaineris susitemina Jūsų verslo patirtį, išsiaiškina lūkesčius ir sudeda viską į internetinio puslapio dizainą.

Svetainės dizainas – Jūsų vizitinė kortelė internete.

Be raštiško UAB Orca team sutikimo tekstą kopijuoti draudžiama